pod Stolovou horou

Poslední zářijový krásný víkend strávený na Moravě. Konečně jsem se odhodlal k mé PRVNÍ "západové" fotce. Popravdě moc se mi do toho nechtělo, důvodů bylo více - znal jsem pouze teorii jak se snímá západová fotografie, zda vyjde počasí, zda nebude větrno, zda stihnu být ve správný čas na správném místě, ...

CESTA
Můj plán byl zcela jednoduchý - dojet na Moravu včas, abych si stihl najít pěkné místo (vyhlédl jsem orientačně na turistické mapě). Cesta z Kladna v největší páteční špičce byla jasná volba a tak podle příjezdového času dle navigace jsem měl být na místě v Kletnicích v 17:35. Je to neuvěřitelné, ale podařilo se. Z toho jsem měl 20 min na chůzi, abych našel pěkné místo. Po rozbalení veškeré techniky moc času nezbývalo.

Technika
"Jdu na to" řekl jsem si. Vyvážil jsem do roviny stativ, foťák nastavil "na výšku" a vyvážil horizont. Slunce bylo ještě vysoko a tak jsem si zkusil pokusně nasnímat celé panorama. Hned po chvíli mi bylo jasné, že expoziční bracketing po 1.3EV na takto velice těžkou světelnou scénu nebude stačit. Zkouším zvýšit na 1.7EV a nakonec jsem musel zůstat na kompenzaci 2EV. Tak to bychom měli a teď přijdou konečně v PRAXI antireflexní snímky. Zkouším vyfotit slunce bez překryvu a pak s překryvem prstů - v zápětí kontroluji na LCD a hurá, opravdu to funguje - žádné odlesky, reálnější barvy, ... Po tom všem jsem si počkal na správnou polohu slunce a udělal celkem 27 snímků z čehož bylo 6 antireflexních. A výsledek viz výše ;-)

ID0034
Vytvořeno: 
pondělí 3. října 2016
Fotoaparát: 
Nikon D7000
Objektiv: 
Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art
Clona: 
10
ISO: 
100
Velkoformátové foto složeno z 27 fotek
Rozlišení: 12185 x 6606 px (80 Mpx)
Max. rozměr tisku při 150 dpi: 206 x 111 cm
Max. rozměr tisku při 300 dpi: 103 x 55 cm
Komentáře
Líbí se Vám stránky? Dejte LIKE 👍 ;-)
Facebook | Instagram | YouTube | 500px.com

Putování ŠUMAVOU | Zažij ŠUMAVU

[ info@tomashorsky.com ]

© Copyright Tomáš HORSKÝ 2019